Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čaroit

Obrazek

           

panna, vodnář

 

Silikát – K(Ca,Na2 )2 (OH,F) (Si4 O10  ). 7H 2O

 

T – 5,6. H – 2,54-2,68. B – fialová s vrostlicemi dalších minerálů, zabarvení vlivem Ba, Sr. L – skelný, hedvábný. P – neprůhledný, průsvitný. Z – vzácně efekt kočičího oka. K – dlouze vláknité agregáty, dalších 10 % této téměř monominerální horniny tvoří zelené jehličky egirínu, žlutý tinaksit, zelenobílý nefelín a zrnka rudých minerálů. G – magmatity (alkalické horniny).

 

     Čaroit, podobně jako sugilit, nedávno objevený minerál, má i podobný vzhled a podobné léčivé vlastnosti. Jeho fialové tóny jsou však na rozdíl od sugilitu světlejší a modravější. Zejména po vyleštění má hedvábný měňavý třpyt a vlivem ostatních doprovodných minerálů živě pestrou strukturu. Donedávna se sice zpracovával spíše jako materiál k výrobě ozdobných a užitkových předmětů, stále častěji je však používán jako šperkový kámen. Nakonec v něm byly, stejně jako v sugilitu, objeveny vlastnosti, které jsou pro alternativní léčbu kameny nepostradatelné.

 

Název: podle řeky Čara – poblíž naleziště.

Naleziště v ČR: není známo.

Naleziště v zahraničí: Sirenevyj Kamen v Aldanské plošině v Jakutsku na Sibiři, Rusko.

Astrologie: znamení Panny a Vodnáře.

Čakra: temena, srdce a dalších čaker, kde je jeho vlivu zapotřebí.

 

    Čaroit podporuje podobně jako sugilit imunitní systém, obranný systém a centrální a vegetativní nervový systém, avšak na rozdíl od něj vnáší do citového života a psychického rozpoložení svěží vítr radosti a smyslového potěšení. Radovat se z Božích darů na Zemi, vnímat každým okamžikem život v celé jeho dokonalosti a kráse, to je také, přestože v jiné rovině, Bohu milá Cesta. Položen na srdce rozehřívá v nás citový chlad a otevírá nás nesobecké lásce. Během meditace položen na čakře čela je kamenem intuice a položen na čakře temene je kamenem touhy po poznání pravého já, které v nás stále přetrvává, ale které poznáme až po zničení ega.

     V nepřehledných, komplikovaných situacích nás čaroit učí nadhledu, udělat si jasno a krok za krokem řešit problémy, které se nám na první pohled zdají neřešitelné. Učí nás trpělivosti, píli a pravidlu nic neodkládat. Zbavuje nás obav a strachu z nejisté budoucnosti a položen ve tvaru oblázku pod polštářem nás obdarovává, po dni prožitém ve stresu, ozdravujícím spánkem. Posiluje paměť. Podporuje srdeční činnost a látkovou výměnu a upravuje poruchy zažívacího traktu. Stejně jako sugilit podporuje prevenci a léčbu zhoubných nádorů. Tiší křeče a bolesti a položen na čakře základu pomáhá při prostatě. Pravidelné ranní pití čaroitové vody nás po celý den chrání před infekcemi.

    Očista: čaroit čistíme obdobně jako sugilit, důkladně a tak dlouho, dokud necítíme, že je zcela zbaven negativní energie. Po očistě, položený na drůze křišťálu, ho vystavíme rannímu slunci.

 

 

Zdroj: J.P.Kreperát-Skrytá moc drahých kamenů